ticketsyell
yell2banner
LLPlogoweb

Bu proje, Avrupa Topluluğu desteğiyle yürütülmektedir. Bu materyalin içeriği, Avrupa Topluluğu’nun konumunu yansıtmadığı gibi onların sorumluluk alanına da girmez.

 

Proje numarasi:
531180-LLP-1-2012-1
-DE-KA2-KA2AM

Ortaklar

Etkinlikler

YELL2 TÜRKİYE çalıştayı başarısı
Üç ortak çalıştaylarının ilki, 29 Mart 2013’te İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. İEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen çalıştaya 120 dil öğretmeni, okul idarecileri, Milli Eğitim Bakanlığı proje uzmanları ve çeşitli üniversitelerden okutmanlar katıldı.

Katılımcılar, çalıştaydan oldukça memnun kaldılar ve çalıştay sonrası birçok katılımcı YELL ağına üye oldu, e-bülten abonelerinin sayısı arttı.

Izmirworkshop

Dil Öğretimine Yaratıcı Yaklaşımlar
VHS Cham, bölgede bulunan dil öğretmenleri ve dil kurumları için 7 Haziran 2013’te YELL2 çalıştayı düzenledi. Çalıştay, VHS Regensburg’ta bulunan ‘’KÖWE’’ Merkezinde gerçekleşti.

Silvia Bentivoglio, oldukça tanınmış EUROLTA eğitmeni, tüm seviyedeki dil sınıfları için En İyi Etkinlikler hakkında sunumlar yaptı. Çalıştaya katılanlar, kendi dil sınıflarından En İyi Etkinlikleri paylaştılar. Çalıştay, genel anlamda büyük bir başarıyla sonuçlandı ve YELL2 projesi, çalıştaydan sonra üye olan Network Üyelerini içtenlikle karşıladı.

İngiltere Dil Öğretimine Yaratıcı Yaklaşımlar
Nottingham Üniversitesi, İngiltere’de gerçekleştirilen YELL2 İNGİLTERE çalıştayına toplam 22 temsilci katıldı.

Çalıştayda, dil öğrenicilerini yenilikçi yollarla dil öğrenmeye teşvik edici pratik aktiviteler tanıtıldı. Üç misafir konuşmacı kendi ilham veren alternatif deneyimlerini paylaştılar.

Açılış konuşmacısı Steven Fawkes, coşkulu ve ilham verici bir şekilde MFL (Modern Yabancı Diller) öğretimi ve öğrenimiyle ilgili olarak anlamlı bir içerik sundu çalıştayda.

Çalıştayı düzenleyenler, YELL Sanal Dokümantasyon Merkezi'nde kullanılması için fazladan En İyi Etkinlik örnekleri belirlediler ve YELL ağını, yeni MFL profesyonellerine tanıtma şansı elde ettiler.