yell2banner
LLPlogoweb

Bu proje, Avrupa Topluluğu desteğiyle yürütülmektedir. Bu materyalin içeriği, Avrupa Topluluğu’nun konumunu yansıtmadığı gibi onların sorumluluk alanına da girmez.

 

Proje numarasi:
531180-LLP-1-2012-1
-DE-KA2-KA2AM

Ortaklar

YELL2 Projesi Hakkında

YELL 2 projesi, Kasım 2012-Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşen, Yaşam Boyu Öğrenim Programı tarafından desteklenen, Diller (Ana Faaliyet 2) Destekleyici Faaliyetler Projesiydi.

Bu projenin temel hedefi, Avrupa Dil Etiketi Ödülü kazanmış olan “YELL Network”-YELL İletişim Ağı'nın sonuçlarını yaymak ve ana ürünü olan Sanal Dokümantasyon Merkezi, (Virtual Documentation Centre) hakkında bilinç oluşturmaktı. Bu merkez:

Almanya, İngiltere ve Türkiye ortaklarından oluşan konsorsiyum, Sanal Dokümantasyon Merkezi'nin kullanıcı tabanını genişletmeyi ve Avrupa'da fazladan bulunan En İyi Etkinlik kaynaklarını toplayarak kendi kaynaklarını geliştirmeyi hedeflemişti.

silhouettessmall

Intended outcomes

Görünüm proje belgeleri

Yapılan çalışmalar:
Uluslararası Konferans:

2-5 Ekim 2013’te, Birmingham, İngiltere’de düzenlenen 3-günlük YELL2 uluslararası konferansına 80’den den fazla ziyaretçi katıldı.

birminghamtodaysmall

80’nin üzerinde YENİ En İyi Etkinlik Örnekleri:
80’nin üzerinde YENİ En İyi Etkinlik Örnekleri: Proje süresince, Avrupa genelinde 80’nin üzerinde yeni En İyi Etkinlik örneği toplanıldı ve
Sanal Dokümantasyon Merkezi’ne yüklendi.

3 Uluslararası Çalıştay:
Her bir proje ortağı kendi ülkelerinde bilgilendirici çalıştaylar düzenledi ve İzmir- Türkiye, Regensburg-Almanya ve Nottingham-İngiltere’de düzenlenen bu çalıştaylara toplam 150’nin üzerinde katılımcı geldi.

İletişim Ağı Kayıtları:
Sanal Dokümantasyon Merkezi’ne gösterilen yoğun ilgiye ek olarak, YELL iletişim ağına kayıt olanların sayısı 52’den 206’ya yükseldi ve neredeyse %300 oranında bir artış gösterdi.

Aylık E-Bülten Dağıtımı:
YELL2 projesinin yayılma stratejisi olarak oluşturulan aylık e-bülten, tüm sene boyunca 800’den fazla aboneye ulaştırıldı.

Hizmet-İçi Eğitim Kursu:
YELL2 projesinin ruhuna ve kaynak yapısına uygun olarak Hizmet-İçi Eğitim (IST) kursu tasarlandı ve hayata geçirildi. Bu kurs, hâlihazırda Avrupa veri tabanlarında yer almaktadır.